Fegyvertár: felépítéséhez egy kő egy gerenda és egy szerszám szükséges, lerombolása után egy kő marad vissza.
A fegyvertárhoz tartozik kettő speciális területlapka.
Az egyiken két épület alaprajza, a másikon egy bánya és egy épület alaprajza található. Erre a területlapkára egy raktár, és egy épület vagy egy raktár és egy bánya építhető fel.
A fegyvertár megépítésével egy kiegészítő raktárlapot is kap a játékos, melyen fegyvereket, és a katonák harci cselekményeihez szükséges tartalék élelmiszereket lehet raktározni. A fegyverek a többi raktárlapon nem tárolhatók. A fegyvertárban elhelyezett élelmiszerek szabadon átvihetőek a szállítók élelmezésére, de ostromot indítani csak akkor lehet, ha az teljesen fel van töltve. Az ostrom indításhoz azonban nem szükséges, hogy legyen fegyver a fegyvertárban.
A fegyvertár megsemmisülése esetén a benne tárolt élelmiszerek megsemmisülnek, a fegyverek a területlapkára kerülnek.
A fegyvertár hadi épület, azonban sem védelmi, sem romboló ereje nincs.
A fegyvertárból egy építhető meg.
Hadikapu: a katonák mozgását segítő építmény. A kapu területlapkájára lépő katona a kapun keresztül bármilyen másik területlapkára átléphet, legyen az a saját vagy másik játékos területlapkája. Egy kapun átlépés is egy katonai lépésnek minősül. Egy körben a kapu csak azonos másik területlapkára nyitott, azaz minden a kapun átlépő katona csakis ugyanarra a területlapkára léphet.
A Hadikapu építése csak a Fürkész-torony megépítését követően lehetséges.
Felépítéséhez két rubin, három szerszám, és négy kőtömbre van szükség. Lerombolása esetén nem marad vissza semmi. Speciális alaprajzzal rendelkező területlapkája van.
Minden játékos egyet építhet belőle.
A Hadikapu a hadi épületek közé tartozik, azonban nem rendelkezik hatókörrel. Csak egy építhető fel belőle. Különleges tulajdonsága még az is, hogy bármelyik játékos bármelyik megépített hadikaput használhatja, de egy körben csak egy hadikaput használhat minden játékos.
A Hadikapu nem része az alapjátéknak, kiegészítő készlethez tartozik.
Oszlopok-csarnoka: A felépítése a játékos hadi épületeinek védelmi erejét növeli egy értékkel. A hercegi palota védelmi ereje négyről ötre, a kastélyé, a váré és az erődé háromról négyre, az őrtoronyé kettőről háromra emelkedik. Felépítésnek feltétele a Fürkész-torony megléte.Felépítéséhez három szerszámra egy gerendára és négy kőtömbre van szükség. Lerombolása esetében kettő kőtömb marad vissza, és a hadi épületek védelmi ereje visszaáll az Oszlopok-csarnoka felépítését megelőző állapotba.Speciális alaprajzzal rendelkező területlapkára építhető fel.
Egy játékos csak egy Oszlopok-csarnokát építhet fel.
Az Oszlopok-csarnoka nem része az alapjátéknak, kiegészítő készlethez tartozik.
Méhész: A méhész felépítésével növekszik a katonai műveletek sebessége, a katonákkal egy körben nyolc lépés helyett tíz lépést lehet megtenni. A katonai erő is növekszik, egyel több katona képezhető ki, összesen kilenc (1 generális, 8 katona).
Építéséhez három gerenda és egy szerszám szükséges. Lerombolása után egy gerenda marad vissza.
Lerombolása esetén a katonai műveletek sebessége visszaáll az alaphelyzetbe, azaz csak nyolc lépésre van lehetősége a játékosnak egy körben, és újra csak nyolc katonát képezhet ki. A meglévő kilencedik katona fennmarad a játéktéren, halála esetén azonban nem pótolható.
A méhész ház alaplapra építhető fel.
Minden játékos csak egyet építhet fel belőle.
A méhész nem része az alapjátéknak, kiegészítő készlethez tartozik.